Masz pytanie?
Komunikaty:

UWAGA !!!!!

NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO NA KTÓRY NALEŻY DOKONYWAĆ WPŁAT ZA WYDANIE
KARTY PARINGOWEJ 

OPŁATY ZA WYDANIE KARTY PARKINGOWEJ  NALEŻY DOKONAĆ NA KONTO

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KĘPNIE

UL. SIENKIEWICZA 26

NR KONTA 56 1020 2241 0000 2102 0047 5111

TYTUŁEM: OPŁATA ZA WYDANIE KARTY PARKINGOWEJ

 

Kontakt

Powiatowe Centrum
Pomocy Rodzinie w Kępnie
ul. Sienkiewicza 26, 63-600 Kępno

tel.: 62 79 122 90
fax: 62 79 122 80

e-mail: pcpr_kepno@kepno.com.pl

Spełniamy standardy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!

Partnerzy

Powiat Kępiński - logo Portal ngo.pl - logo Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - logo PFRON - logo OWES - subregion kaliski

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com

Wyróżnienie dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie !

2019-07-01 13:51

Aktualności » Wyróżnienie dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie !

Projekt „W rodzinie siła” został wyróżniony w 9 edycji konkursu Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami, organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Konkurs skierowany był do organizacji pozarządowych, instytucji, jednostek samorządu terytorialnego i podmiotów, które w ostatnim roku zrealizowały działania w społecznościach lokalnych na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

W ramach wyróżnionego projektu „W rodzinie siła” osoby niepełnosprawne z terenu powiatu kępińskiego mogły uczestniczyć w grupach wsparcia, korzystać ze wsparcia specjalistów – neurologopedy, prawnika, dietetyka. Zorganizowane zostały zajęcia ruchowo-rehabilitacyjne na basenie oraz zabiegi fizjoterapeuty dla każdego uczestnika. PCPR przygotował także możliwość korzystania ze specjalistycznego sprzętu usprawniającego. Podczas trwania projektu osoby niepełnosprawne wzięły udział w konferencji poświęconej chorobom onkologicznym, udział w której wzięli lekarze i rehabilitanci z Dolnośląskiego Centrum Onkologii. Projekt „W rodzinie siła” to także działania animacyjne i społeczne. Uczestnicy wzięli udział w spektaklach teatralnych, integracyjnym ognisku oraz wyjeździe na Bożonarodzeniowy jarmark do Krakowa. Przez cały czas trwania projektu osoby niepełnosprawne wspierał asystent osoby niepełnosprawnej, który towarzyszył im w codziennych obowiązkach domowych oraz animował czas wolny.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 18 czerwca br. w Poznaniu, statuetkę „otwartych drzwi” z rąk Marzeny Wodzińskiej – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, a zarazem Przewodniczącej Kapituły Konkursowej, odebrały Danuta Jerczyńska – Główna Księgowa PCPR wraz z Eweliną Pieles – koordynatorem projektu.

- To bardzo duże wyróżnienie dla naszych działań. Cieszę się z tej nagrody, bo jest ona nie tylko naszym sukcesem, ale sukcesem każdego uczestnika projektu „W rodzinie siła”. Bez naszych wspaniałych osób niepełnosprawnych, które tak chętnie włączają się w nasze pomysły, nasza praca nie miała by sensu. Myślę, że to docenienie naszych starań w zakresie realizacji zadań powiatu na rzecz osób z niepełnosprawnością przyczyni się do jeszcze większego zaangażowania w sprawy tychże osób – podsumowuje Beata Kosędka – Wicedyrektor PCPR.

 
Facebook