Masz pytanie?
Komunikaty:

UWAGA !!!!!

NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO NA KTÓRY NALEŻY DOKONYWAĆ WPŁAT ZA WYDANIE
KARTY PARINGOWEJ 

OPŁATY ZA WYDANIE KARTY PARKINGOWEJ  NALEŻY DOKONAĆ NA KONTO

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KĘPNIE

UL. SIENKIEWICZA 26

NR KONTA 56 1020 2241 0000 2102 0047 5111

TYTUŁEM: OPŁATA ZA WYDANIE KARTY PARKINGOWEJ

 

Kontakt

Powiatowe Centrum
Pomocy Rodzinie w Kępnie
ul. Sienkiewicza 26, 63-600 Kępno

tel.: 62 79 122 90
fax: 62 79 122 80

e-mail: pcpr_kepno@kepno.com.pl

Spełniamy standardy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!

Partnerzy

Powiat Kępiński - logo Portal ngo.pl - logo Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - logo PFRON - logo OWES - subregion kaliski

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com

Dni Ekonomii Społecznej w Kępnie

2014-09-16 09:22

Aktualności » Dni Ekonomii Społecznej w Kępnie

Wiosną ubiegłego roku swoją działalność w subregionie kaliskim rozpoczął Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi. Od tego czasu powstało tu aż 10 spółdzielni socjalnych, które funkcjonują w rozmaitych branżach.

W tym roku, po raz drugi Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie kaliskim organizuje wraz z  Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu Dni Ekonomii Społecznej. Tym razem będzie to cykl 7 konferencji i imprez towarzyszących, które odbywać się będą na przełomie września i października w 7 miastach regionu: Kępnie, Jarocinie, Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Kaliszu, Koźminie i Ostrzeszowie.

Konferencja

Pierwsze wydarzenie cyklu Dni Ekonomii Społecznej organizowane jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kępnie. Będzie to konferencja poświęcona możliwościom dalszego rozwoju ekonomii społecznej w regionie w latach 2014-2020, która odbędzie się 19 września br. w godz. 10:00–13:00 w sali sesyjnej w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Kościuszki 5 w Kępnie.

W konferencji wezmą udział reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego i instytucji rynku pracy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i lokalnego biznesu. Zaproszeni eksperci przedstawią m.in. plany rozwoju ekonomii społecznej w Wielkopolsce i nowe źródła finansowania przedsięwzięć w tym obszarze.

Partnerstwo na rzecz ekonomii społecznej

Ważnym punktem będzie uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju podmiotów ekonomii społecznej. Głównym celem partnerstwa jest poszukiwanie możliwości wsparcia rozwoju istniejących i nowo powstających na terenie subregionu kaliskiego podmiotów ekonomii społecznej. 

Dla mieszkańców Kępna

Po południu, od godziny 14:30 na Kępińskim Rynku swoją działalność zaprezentują podmioty ekonomii społecznej powiatu kępińskiego: Spółdzielnia Socjalna POMOST, Spółdzielnia Socjalna JAŚMIN, Spółdzielnia Socjalna SZANSA, Klubokawiarnia Filiżanka, Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupi. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Impreza zakończy się o godz. 17:30.

Dodatkowych informacji udzielają:

Edyta Antkowiak: tel. 61 898 30 68, e-mail: edyta@jadwiga.org
Weronika Janaszek: tel. 502 93 84 51, e-mail: weronika@jadwiga.org

Facebook