Masz pytanie?
Komunikaty:

UWAGA !!!!!

NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO NA KTÓRY NALEŻY DOKONYWAĆ WPŁAT ZA WYDANIE
KARTY PARINGOWEJ 

OPŁATY ZA WYDANIE KARTY PARKINGOWEJ  NALEŻY DOKONAĆ NA KONTO

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KĘPNIE

UL. SIENKIEWICZA 26

NR KONTA 56 1020 2241 0000 2102 0047 5111

TYTUŁEM: OPŁATA ZA WYDANIE KARTY PARKINGOWEJ

 

Kontakt

Powiatowe Centrum
Pomocy Rodzinie w Kępnie
ul. Sienkiewicza 26, 63-600 Kępno

tel.: 62 79 122 90
fax: 62 79 122 80

e-mail: pcpr_kepno@kepno.com.pl

Spełniamy standardy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!

Partnerzy

Powiat Kępiński - logo Portal ngo.pl - logo Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - logo PFRON - logo OWES - subregion kaliski

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com

7-dniowy wyjazdowy warsztat "Jestem..."

2014-09-02 09:40

Aktualności » 7-dniowy wyjazdowy warsztat "Jestem..."

  • 7-dniowy wyjazdowy warsztat "Jestem..." - fot. 1 - PCPR Kępno
    7-dniowy wyjazdowy warsztat "Jestem..." - fot. 1 - PCPR Kępno
  • 7-dniowy wyjazdowy warsztat "Jestem..." - fot. 2 - PCPR Kępno
    7-dniowy wyjazdowy warsztat "Jestem..." - fot. 2 - PCPR Kępno

W ramach projektu systemowego "Siłę mam dzięki Wam, ale radzę sobie sam... - budowanie lokalnego systemu wsparcia" realizowanego przez Powiat Kępiński / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Trzcinicy zorganizowano 7-dniowy wyjazdowy warsztat "Jestem..." dla 8 kobiet uczestniczek projektu oraz ich 18 dzieci. Wyjazd zorganizowano w terminie od 2 do 8 sierpnia 2014 roku w hotelu Geovita w Mrzeżynie, miejscowości turystycznej nad pięknym polskim Bałtykiem.

Głównym celem wyjazdu było zorganizowanie zajęć warsztatowych dla kobiet dotkniętych problem przemocy domowej. Z paniami zajęcia prowadził prawnik i doradca zawodowy, a w czasie tych zajęć dzieci były pod opieką socjoterapeutki i dwóch opiekunek. W całym wyjeździe ze strony realizatora projektu uczestniczyły 32 osoby - poza mamami z dziećmi także zaangażowany do przeprowadzenia zajęć personel. Zarówno personel jak i miejsce realizacji warsztatu "Jestem..." Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie wyłoniło w ramach przetargu nieograniczonego zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. Nad stroną stricte organizacyjną czuwało biuro podróży LIZA z Kępna, natomiast wykwalifikowanych trenerów zapewniła Firma B-Consulting z Rzeszowa. Wartością dodaną wyjazdu jest z pewnością integracja uczestniczek i uświadomienie, że  problem przemocy domowej nie dotoczy tylko "mnie", ale tylko "ja" z pomocą właściwych służb mogę zmienić swoje życie. Zmiana otoczenia pozytywnie wpłynęła także na dzieci, które mogły oderwać się od trudnej codzienności i odpocząć w pięknym otoczeniu przyrody. Atrakcją podczas wyjazdu była wycieczka do Kołobrzegu. Dla wielu uczestników ten wyjazdu to było pierwsze spotkanie z morzem, a wszyscy mają nadzieję wrócić tam ponownie. 

Facebook