Masz pytanie?
Komunikaty:

UWAGA !!!!!

NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO NA KTÓRY NALEŻY DOKONYWAĆ WPŁAT ZA WYDANIE
KARTY PARINGOWEJ 

OPŁATY ZA WYDANIE KARTY PARKINGOWEJ  NALEŻY DOKONAĆ NA KONTO

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KĘPNIE

UL. SIENKIEWICZA 26

NR KONTA 56 1020 2241 0000 2102 0047 5111

TYTUŁEM: OPŁATA ZA WYDANIE KARTY PARKINGOWEJ

 

Kontakt

Powiatowe Centrum
Pomocy Rodzinie w Kępnie
ul. Sienkiewicza 26, 63-600 Kępno

tel.: 62 79 122 90
fax: 62 79 122 80

e-mail: pcpr_kepno@kepno.com.pl

Spełniamy standardy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!

Partnerzy

Powiat Kępiński - logo Portal ngo.pl - logo Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - logo PFRON - logo OWES - subregion kaliski

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com

14-dniowy turnus rehabilitacyjny dla 75 osób

2014-09-02 09:49

Aktualności » 14-dniowy turnus rehabilitacyjny dla 75 osób

  • 14-dniowy turnus rehabilitacyjny dla 75 osób - PCPR Kępno
    14-dniowy turnus rehabilitacyjny dla 75 osób - PCPR Kępno

W ramach projektu systemowego "Siłę mam dzięki Wam, ale radzę sobie sam... - budowanie lokalnego systemu wsparcia" realizowanego przez Powiat Kępiński / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Trzcinicy zorganizowano 14-dniowy turnus rehabilitacyjny dla 75 osób - w tym 50 osób niepełnosprawnych z różnym stopniem niepełnosprawności oraz ich 20 opiekunów.

Turnus został sfinansowany w części ze środków PFRON, a w pozostałej części ze środków projektu. Termin realizacji tego wyjazdu to okres od 11 sierpnia 2014 do 24sierpnia 2014 r. Miejscem jego realizacji był Ośrodek Rehabilitacyjny Leśna Polana w Ustroniu Morskim. Dla osób niepełnosprawnych poza codziennymi zabiegami rehabilitacyjnymi wpływającymi na poprawę stanu zdrowia, zorganizowano także trening kompetencji i umiejętności osobistych i życiowych oraz zajęcia arteterapii. Łączny wymiar zajęć dla każdej osoby to 70 godzin dydaktycznych. Zajęcia te odbywały się w czterech grupach. W ramach organizacji turnusu realizator projektu zatroszczył się także o zorganizowanie transportu. Osoby niepełnosprawne podczas wspólnych zajęć wymieniali doświadczenia z codziennego życia ze swoimi dysfunkcji, przez które niejednokrotnie niestety są postrzegani przez otocznie. Dla wielu osób był to pierwszy w życiu pobyt nad morzem i okazja do wyjazdu z miejsca zamieszkania. Zmiana miejsca pobytu, klimatu, otaczających ludzi i spotkanie się na zajęciach z doświadczonymi trenerami pomogły zwiększyć wiarę we własne możliwości oraz podnieść poczucie własnej wartości. Dodatkową atrakcją podczas wyjazdu była wycieczka do Kołobrzegu. Wszystkim trudno było opuszczać Ustronie Morskie gdy nadszedł czas powrotu, co może świadczyć o zadowoleniu z udziału w tym 14-dniowym turnusie rehabilitacyjnym.

Facebook