Masz pytanie?
Komunikaty:

UWAGA !!!!!

NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO NA KTÓRY NALEŻY DOKONYWAĆ WPŁAT ZA WYDANIE
KARTY PARINGOWEJ 

OPŁATY ZA WYDANIE KARTY PARKINGOWEJ  NALEŻY DOKONAĆ NA KONTO

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KĘPNIE

UL. SIENKIEWICZA 26

NR KONTA 56 1020 2241 0000 2102 0047 5111

TYTUŁEM: OPŁATA ZA WYDANIE KARTY PARKINGOWEJ

 

Kontakt

Powiatowe Centrum
Pomocy Rodzinie w Kępnie
ul. Sienkiewicza 26, 63-600 Kępno

tel.: 62 79 122 90
fax: 62 79 122 80

e-mail: pcpr_kepno@kepno.com.pl

Spełniamy standardy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!

Partnerzy

Powiat Kępiński - logo Portal ngo.pl - logo Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - logo PFRON - logo OWES - subregion kaliski

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com

10-dniowy wyjazd rodzin zastępczych z dziećmi

2014-09-02 09:46

Aktualności » 10-dniowy wyjazd rodzin zastępczych z dziećmi

W ramach projektu systemowego "Siłę mam dzięki Wam, ale radzę sobie sam... - budowanie lokalnego systemu wsparcia" realizowanego przez Powiat Kępiński / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Trzcinicy zorganizowano 10-dniowy wyjazd rodzin zastępczych z dziećmi, w którym uczestniczyło 47 osób. 

Wyjazd zorganizowano w dniach 9 sierpnia 2014 - 18 sierpnia 2014 z pomocą biura podróży LIZA z Kępna oraz Firmy B-Consulting do urokliwej miejscowości Rewa nad Morzem Bałtyckim. Zakwaterowanie i zajęcia realizowane podczas tego wyjazdu odbyły się w Pensjonacie REWA Państwa Olszewskich. Podczas wyjazdu z 14 rodzicami zastępczymi zajęcia prowadziła Pani Sylwia Wcisło, natomiast z dziećmi Pani Katarzyna Szylar i 3 opiekunki. Głównym celem wyjazdu było zorganizowanie zajęć z rodzicami zastępczymi, którzy na co dzień zapewniają nie tylko zaplecze socjalno bytowe, ale przede wszystkim miłość i wychowanie dzieciom, których los doświadcza od wczesnego dzieciństwa. Rodzice uczestniczyli w treningu integracji emocjonalnej, treningu komunikacji partnerskiej, treningu komunikacji rodzicielskiej i treningu zastępowania agresji. Łączny wymiar wszystkich zajęć z rodzicami to 72 godziny dydaktyczne. W tym czasie z dziećmi poza standardowymi zajęciami opiekuńczymi prowadzona była także terapia taktylna i integracja sensoryczna. Poza zajęciami dla uczestników zorganizowano wycieczki do wszystkich 3 miast Trójmiasta: Gdyni, Gdańska i Sopotu. W Gdyni była możliwość podziwiania najpiękniejszych żaglowców świata w ramach "Operation Gdynia Sails" - zlotu żaglowców, w Gdańsku m.in. udział w Jarmarku Dominikańskim, zaś w Sopocie m.in. spacer po pięknym molo. W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu zwiedzili Toruń i posmakowali toruńskich pierników. Wartością dodaną wyjazdu jest integracja wszystkich uczestników, głównie rodziców zastępczych, którzy wymieniali się swoimi doświadczeniami: radościami i troskami codzienności.  

Facebook